<h1>Grzejniki konwektorowe marki Jaga to wysokiej klasy grzejniki kanałowe, grzejniki pokojowe, grzejniki ścienne i stojące.
Home
grzejnik twine i pinch

Oto duet, który ma szansę stać się przebojem rynku grzewczego. Twine & Pinch, dwa nowe grzejniki marki Jaga, oferują klientowi znakomitą technologię grzewczą oraz swobodę kreacji wyglądu.

Twine&Pinch – nowe, dekoracyjne grzejniki marki Jaga, które właśnie trafiły na polski rynek – to kwintesencja znakomitego wzornictwa i nowoczesnej technologii. Na pierwszy rzut oka oba modele są do siebie bliźniaczo podobne, jednak przy bliższym przyjrzeniu się widać, że różni je kształt profili. Twine ma profile idealnie proste, zaś Pinch pośrodku delikatnie pogrubione. Stylistyka obu urządzeń nie pozostawia wątpliwości, że inspiracją projektantów była forma tradycyjnych grzejników żeberkowych.
Oba nowe grzejniki Jaga niewątpliwie zachwycają swoją formą, jednak tym, co je wyróżnia jest możliwość kreacji ich wyglądu przez użytkownika. Kupując Twine&Pinch klient może zamówić grzejnik w jednym kolorze lub indywidualnie dopasować barwy jego profili do kolorów dominujących w ogrzewanym pomieszczeniu. Do wyboru są także wykończenia kolektorów, przyłączy oraz głowic (stal polerowana oraz aluminium). Przykładem możliwego zestawienia kolorystycznego w nowych grzejnikach jest np. limitowana wersja Piano, w której „żeberka” w białym i czarnym kolorze ułożone są naprzemiennie niczym klawisze fortepianu. Model ten został nagrodzony przez jurorów prestiżowego wzorniczego konkursu Red Dot 2009. (Twine Piano dostępny jest w sprzedaży w cenie standardowego wykończenia).
Za nowym designem grzejników Jaga stoi też zaawansowana technologia. Uwagę zwraca między innymi nowoczesna konstrukcja kolektora zbudowanego z pierścieni wyposażonych w system dysz. Taka budowa kolektora zapewnia lepszy obieg wody w grzejniku. Dodatkowym atutem grzejników Twine&Pinch jest duża wydajność nawet przy niskich temperaturach zasilania. Tworząc nowe grzejniki producent położył również nacisk na ekologię.Wszystkie elementy grzejników są łatwo demontowalne, dzięki czemu urządzenie można w prosty sposób rozłożyć na części i poddać ponownemu przetworzeniu. Ponadto oba modele skonstruowane zostały tak, aby w przyszłości można było zwiększyć wydajność grzejników bez potrzeby zmiany urządzeń (można dokręcić fragment kolektora i całość uzupełnić dodatkowymi profilami).

grzejnik playgrzejnik jaga playgrzejnik jaga play4girl
GRZEJNIK PLAY - KOLOROWE CIEPŁO OD JAGI

Grzejnik Play marki Jaga to przykład na to, że ciepło może być i ekologiczne, i zabawne. Znakiem rozpoznawczym nowego urządzenia jest kolorowa obudowa o organicznym kształcie.

Bez wątpienia belgijska firma Jaga należy do grona tych nielicznych producentów, którzy mają pasję. To właśnie ona jest motorem napędowym poszukiwania nowoczesnych rozwiązań, dobrych dla człowieka i szanujących środowisko naturalne. Jednym z efektów proekologicznych działań Jagi jest Play – nowy ścienny grzejnik oparty o ekonomiczną technologię Low H2O, którego obudowa wykonana została z lakierowanej płyty MDF. Opływowy kształt grzejnika projektanci podkreślili pięcioma odmiennymi rodzajami wykończenia.

Pierwsze trzy wersje Play  – czarna, biała i czarno-biała – dedykowane są do uniwersalnych zastosowań w przestrzeni domu. Dwie kolejne, to kolorowe i zabawne grzejniki powstałe z myślą o najmłodszych użytkownikach. Co ciekawe, producent  zróżnicował kolorystykę obu modeli tak, aby jak najbardziej pasowały do stylistyki dziecięcych pokojów: Play4Girl to grzejnik utrzymany w dwóch odcieniach różu, czerwieni oraz błękitu, w kolorystyce Play4Boy dominuje rozbielony błękit niebieski, ecru oraz groszkowa zieleń.
Melanż kolorów na obudowie jest możliwy dzięki temu, że składa się ona z części. W wersji podstawowej, o łącznej głębokości 13 cm, obudowę grzejnika tworzą 4 płyty o różnych kolorach,  model o głębokości 18 cm składa się z 5 elementów, natomiast model 23 cm ma obudowę 6-częściową. Pozostałe wymiary Play to: wysokość - 35, 50, 65 cm, długość - 60, 80, 100, 120 cm.
O tym, że Play jest idealnym grzejnikiem do dziecięcego pokoju świadczy cała jego konstrukcja. Zaokrąglone brzegi obudowy, „miękkość” materiału oraz zintegrowanie głowicy termostatycznej w strukturze grzejnika zapewniają dzieciom bezpieczeństwo bezpośredniego kontaktu z urządzeniem. Ukrycie mechanizmu sterującego ciepłem ma też cel praktyczny – chroni głowicę przed zniszczeniem (oderwaniem, połamaniem itp.)

Sercem grzejników konwektorowych marki Jaga – a więc także grzejnika Play - jest nowoczesny wymiennik ciepła o małej pojemności wodnej (technologia Low H2O). Specjalna konstrukcja wymiennika sprawia, że elementy grzejne Low H2O bardzo szybko się nagrzewają, ale też  błyskawicznie stygną jeśli w pomieszczeniu zaczyna być zbyt ciepło. Mała bezwładność urządzenia i szybka reakcja na zmiany temperatury w pomieszczeniu sprawiają, że grzejniki Jaga szybko zapewniają poczucie komfortu. Dla osób, które potrzebują najwyższej wydajności Jaga proponuje wzbogacenie grzejnika Play systemem DBE (Dynamic Boost Effect) zwiększającym  jego moc nawet o 100%.

 

grzejnik tetragrzejnik jaga tetra
GRZEJNIK TETRA – GEOMETRYCZNA PERFEKCJA

Tworząc grzejnik Tetra firma Jaga wykorzystała złotą projektową zasadę oszczędności formy.  Aby grzejnik był idealny, dodała jeszcze perfekcyjne wykończenie, interesujące kolory i dużą moc.

Konstruując grzejnik Tetra projektanci Jaga postawili na uporządkowanie, precyzję oraz liniowość. Przy pomocy prostych kwadratowych profili stworzyli grzejnik o minimalistycznej formie, który mimo skromnego wyglądu jest bardzo dekoracyjny. Jest to zasługą między innymi nowego, delikatnie skrzącego się srebrem wykończenia powierzchni. I choć błyszczące drobinki są maleńkie i zaaplikowane z umiarem, to niewątpliwie dodają grzejnikowi uroku i artystycznego wyrazu. Nowością jest też przygotowany specjalnie dla grzejnika Tetra kolor o nazwie pearl brown – piękny głęboki brąz z satynowym połyskiem.

Grzejnik Tetra dostępny jest w dwóch wysokościach: 180 i 200 cm oraz w pięciu szerokościach: 33, 41, 50, 58 i 67 cm. Minimalistyczny styl pozwala wkomponować go w różne przestrzenie domu, stąd sugerowane przez producenta zastosowania to hol, salon, ale też kuchnia i łazienka. Do użycia w dwóch ostatnich pomieszczeniach przystosowują grzejnik Tetra akcesoria takie jak wieszaki na ręczniki oraz ażurowe półeczki wykonane ze stali nierdzewnej.

Z użytkowego punktu widzenia ważne jest też to, że elegancka, prosta forma grzejnika skrywa mocną maszynę grzewczą. Wydajności uzyskane przez belgijskiego producenta stawiają Tetrę w czołówce najbardziej wydajnych grzejników na rynku. I tak, moc najmniejszego modelu w ofercie o wymiarach 180x33 cm wynosi 984 W, a największego (200x67 cm) – 2240 W.

Rzeczą, na którą dodatkowo warto zwrócić uwagę prezentując grzejnik Tetra są szczegóły wykończenia. Jaga – znana z dbałości o detale – tym razem także nie zawiodła swoich klientów.  Dodatkowe dwa profile boczne, zamocowane z obu stron grzejnika, sprawiają, że przylega on do ściany, a wszelkie szczegóły instalacyjne i zawieszenia są skrzętnie ukryte. Dla oczu użytkownika widoczny pozostaje jedynie atrakcyjny grzejnik w interesującym kolorze, który dopełnia gustowna, chromowana głowica termostatyczna zamontowana w dolnej części.

grzejnik moon
MOON - grzejnik w rytmie samby

Zmysłowy, lekko zwariowany i bardzo gorący! Taki jest Moon firmy Jaga - grzejnik inspirowany rytmem brazylijskiej samby, z artystycznej linii Oreca-Design.

Oreca Design, to nowa linia grzejników dekoracyjnych w ofercie firmy Jaga. Grzejniki z tej kolekcji charakteryzują się wyszukanym wzornictwem, a często także zastosowaniem nowoczesnych materiałów. Modelem, który realizuje oba te założenia jest Moon. „- Moon jest jak samba” – mówi Nicole Partas, twórca grzejnika. Designer zdradza też, że inspiracją do jego powstania była karnawałowa noc w Rio de Janeiro: „- Miękkie, organiczne linie grzejnika naśladują zmysłowe ruchy bioder tańczących, a misterny wzór całości układa się w dynamiczny rytm ich kroków.” Idealnym materiałem do oddania tej idei stał się mineralny kompozyt, który w połączeniu z opatentowanym procesem produkcyjnym umożliwił stworzenie fascynującej, organicznej formy. Zaletą grzejnika jest też naturalność zastosowanego materiału, dzięki której dostarcza on przyjemnego ciepła, podobnego do ciepła emitowanego przez tradycyjny piec kaflowy. Oryginalną formę Moona podkreślają też wykończenia zaproponowane przez producenta. Standardowo grzejnik oferowany jest w trzech kolorach: stalowoszarym, perłowobiałym oraz czarnym; inne wykończenia z palety RAL dostępne są na zamówienie. Całość formy wieńczy atrakcyjny zawór w kolorze starego srebra.

gzrejnik jaga crossroads
Grzejnik Crossroads - ciepło, które łączy

Crossroads, nowy grzejnik z linii Oreca-Design, to odzwierciedlenie filozofii firmy Jaga. Artystyczny, pełen emocji kształt jest symbolem komunikacji międzyludzkiej oraz wymiany idei i doświadczeń.

Crossroads, nowy grzejnik z linii Oreca-Design, to odzwierciedlenie filozofii firmy Jaga. Artystyczny, pełen emocji kształt jest symbolem komunikacji międzyludzkiej oraz wymiany idei i doświadczeń.

Crossroads, najnowszy grzejnik Jaga z linii Oreca-Design, w pełni zasługuje na miano dekoracyjnego. Labirynt poziomych i pionowych linii zamknięty we wnętrzu stalowej ramy układa się w niezwykły wzór. Wzór, który dla firmy Jaga jest także ucieleśnieniem pewnych idei:
- Grzejnik Crossroads to symbol spotkań między ludźmi, wymiany idei i przenikania kultur. Jego forma obrazuje skomplikowanie tych dróg oraz ich przenikanie – mówi Dariusz Majchrzak, dyrektor handlowy firmy ANB, dystrybutora marki Jaga w Polsce. – Priorytetem Jagi jest to, aby jej grzejniki wywoływały pozytywne emocje, aby były źródłem ciepła nie tylko fizycznego, ale i duchowego.

Artystyczny wyraz formy grzejnika zaproponowany przez projektanta - Nicole Partas, nie pozostawia wątpliwości, że Crossroads jest tym elementem wystroju pomieszczenia, który będzie skupiał na sobie uwagę. Tym bardziej, że patrząc na grzejnik z pewnej perspektywy, linie labiryntu zdają się żyć własnym życiem. Z jednej strony jest to zasługą oryginalnego wzoru, a z drugiej stylistyką celowo nierównej faktury połączeń, widocznej zwłaszcza w wersji ze stali nierdzewnej.

grzejnik iguana plus

Rok 2009 dla firmy Jaga to czas grzejników Iguana Plus. Grzejniki z charakterystycznym czerwonym plusem wyróżnia bardzo duża wydajność cieplna, którą belgijski producent uzyskał praktycznie nie zwiększając ilości zużytego do produkcji materiału.

Nowe grzejniki Iguana, oznaczone symbolem czerwonego plusa zachowały wszystkie dobre cechy swoich poprzedników z linii – ten sam emocjonujący design, praktyczność rozwiązań, duży wybór modeli dostępnych w serii, atrakcyjną kolorystykę i ciekawe wykończenia powierzchni. Zyskały jednak coś wyjątkowego – zwiększoną o blisko 40 % moc w stosunku do istniejących już modeli z kolekcji. I tak np. klasyczna Iguana Aplano o wymiarach 180x52 cm przy parametrach instalacji 75/65/20 ma moc 1208 W, natomiast grzejnik Iguana Aplano Plus o tych samych gabarytach osiąga moc 1664 W.
- Zwiększenie wydajności grzejników Iguana ma wiele korzystnych aspektów, szczególnie w przypadku instalacji o niskich temperaturach zasilania, opartych na pompach ciepła lub kotłach kondensacyjnych. Dobór grzejników do takich instalacji wiąże się ze znacznym zwiększaniem ich wymiarów, co nie pozostaje bez wpływu zarówno na estetykę, jak i cenę urządzeń. Zastosowanie grzejników z serii Iguana Plus w znacznym stopniu eliminuje takie niedogodności – mówi Dariusz Majchrzak, dyrektor handlowy firmy ANB, przedstawiciela marki Jaga na polskim rynku.

Co ważne, tak wysoki wzrost wydajności cieplnej grzejników Iguana Plus producent uzyskał przy minimalnym 5% zwiększeniu ilość materiału użytego do produkcji. Dzięki temu grzejniki te są nie tylko wydajniejsze, ale też zaprojektowane z troską o ekologię (praktycznie nie zwiększa się ilość materiału, który musi zostać później poddany recyklingowi).

W kolekcji Iguana Plus dostępnych jest 8 modeli grzejników różniących się promieniem wygięcia. Są to: Aplano Plus – grzejnik prosty, Arco Plus – wygięty w delikatny łuk, Circo Plus Wall – wygięty w zdecydowany łuk, Visio Plus – grzejnik z lustrem, Circo Freestanding – grzejnik w formie kolumny, Circo Pillar, którym można zabudować filar/kolumnę, Corner Plus – grzejnik dedykowany do zabudowy narożnika wewnętrznego oraz Angula Plus powstały z myślą o zabudowie narożnika zewnętrznego.
Grzejniki z kolekcji Iguana Plus wykonane ze stali lakierowanej proszkowo, oferowane są w blisko 70 kolorach i czterech atrakcyjnych rodzajach wykończenia: błyszczącym, matowym, piaskowanym oraz młotkowanym.

grzejniki kanałowe mini i micro canal

Mini Canal DBE i Micro Canal - dwa nowe grzejniki kanałowe firmy Jaga - wyznaczają nowe trendy w technologii i użytkowaniu tych urządzeń. Małe, inteligentne, bardziej wydajne niż klasyczne jednostki kanałowe, oferują ciepło o znakomitych parametrach i w znacznie niższej cenie.

Mini Canal DBE to superwydajne urządzenie o kompaktowych wymiarach, w którym spotkały się dwie nowoczesne technologie opracowane przez firmę Jaga. Połowa sukcesu nowej jednostki grzewczej należy do wymiennika ciepła o małej pojemności wodnej (Low H2O), dzięki któremu grzejnik szybko nagrzewa się i stygnie. Drugą połowę trzeba oddać systemowi Dynamic Boost Effect (DBE) poprawiającemu wydajność grzejnika nawet trzykrotnie. Jednostka DBE, montowana bezpośrednio na wymienniku ciepła, składa się z wysokiej klasy wentylatorów sterowanych mikroprocesorem. Gdy temperatura ustawiona na termostacie jest niższa od zadanej uruchamiają się wentylatory, które nadmuchując ciepłe powietrze zwiększają wydajność grzejnika.
Większa wydajność Mini Canal DBE niesie ze sobą szereg korzyści zarówno w kwestii estetyki grzejnika (można zamontować dużo mniejsze urządzenie), jak i jego ceny. Mini Canal DBE o wydajności ok. 3500 W będzie miał trzykrotnie mniejsze gabaryty niż grzejnik o tej samej mocy bez systemu DBE (wymiary odpowiednio: 14x210x34 cm / 19x410x42 cm). Urządzenie z DBE będzie też prawie o połowę tańsze. Źródłem potencjalnych oszczędności jest też to, że odpowiednio dobrany gabarytami i mocą grzejnik Mini Canal DBE może pełnić rolę jedynego źródła ciepła w pomieszczeniu. Wysoka wydajność jednostki sprawia, że montowanie dodatkowych grzejników ściennych staje się zbędne.

Micro Canal to obecnie najmniejszy i najbardziej wydajny grzejnik kanałowy na rynku. Istotną zmianą w jego konstrukcji jest też to, że został przygotowany jako system modułowy - elementy o różnej długości można ze sobą łączyć w linii prostej i pod kątem, co stwarza nowe możliwości aranżacji grzejnika kanałowego w pomieszczeniu.
Standardowej wielkości moduł Micro Canal to jednostka o długości metra, głębokości 6 cm i szerokości 13 cm, która ma wydajność cieplną na poziomie1000 W. Tak wysoką wydajność producent osiągnął wspomagając działanie superwydajnego wymiennika systemem bębnowych wentylatorów. Wentylatory stworzone specjalnie na potrzeby grzejnika Micro Canal są wytrzymałe (ich żywotność szacowana jest na 50 tys. godzin) oraz bardzo ciche - poziom hałasu pracującego grzejnika nie przekracza 25 decybeli. Miłym zaskoczeniem dla instalatora może być także podwójne koryto, dzięki któremu grzejnik można lepiej wypoziomować i utrzymać w czystości podczas montażu.
Niewielkie wymiary grzejnika Micro Canal, a zwłaszcza głębokość na poziomie 6 cm, pozwalają zastosować urządzenie nawet wtedy, gdy nie było planowane na etapie budowy.


grzejniki kanałowe kratka pebbles
Pebbles - organiczne kratki Jaga

Pebbles – nowe kratki do grzejników kanałowych firmy Jaga, skutecznie zrywają ze wzornictwem tradycyjnej kratki-grilla. Dzięki nim przykrycie grzejnika może intrygować, inspirować, kojarzyć się, a nawet przywoływać wspomnienia.

Kratka albo grill – tak najczęściej określana jest maskownica grzejnika kanałowego. Oba pojęcia zawierają także definicję formy tego produktu. Jednak od kiedy na rynku są kratki Pebbles jest już ona nieaktualna. Pebbles prezentują zupełnie nowe, świeże spojrzenie na design tego produktu. Tworząc nowe kratki projektanci Jaga wyraźnie odcięli się od geometrycznego standardu na rzecz wzorów organicznych, bardziej przyjaznych człowiekowi i bliższych jego naturze. Designerzy sprawnie pogodzili też dwie skrajności – wygląd ciężkiego żeliwa kratki śmiało przełamali delikatnym wzorem.
Tak więc zgodnie z ideą powrotu do natury, kratki Pebbles swoim wyglądem do złudzenia przypominają rozsypane na plaży kamyczki. Sądząc po miękkich, obłych kształtach otworów są to otoczaki, precyzyjnie oszlifowane przez wodę. W tym miejscu można by się rozmarzyć... Wracając zaś do kratek Pebbles, ich opis warto dopełnić uwagą, że nową, organiczną formę pięknie podkreśla kolor naturalnego aluminium lub zmatowionej piaskiem grafitowej szarości.
Nowe kratki oferowane są w czterech szerokościach: 24,8 cm, 28,8 cm, 32,8 cm i 40,8 cm oraz w dwudziestu ośmiu długościach w przedziale od 108,8 cm do 488,8 cm. Dedykowane są do grzejników Mini Canal, Canal Compact oraz Canal Plus z oferty firmy Jaga.
W przypadku montażu grzejników kanałowych jedno jest pewne – zawsze będziemy potrzebowali kratki do ich przykrycia. Dzięki Pebbles możemy uciec od standardu i wykończyć tę instalację ciekawie i nietuzinkowo. Arcydzieło tradycyjnej metaloplastyki zaproponowane przez Jagę  z pewnością nam w tym pomoże.

I Home I Firma I Grzejniki I Technologia I Referencje I Kontakt I
 
Co to jest Low H2O ?