<h1><strong>Strona firmy Jaga - producenta: grzejników konwektorowych i kanałowych oraz grzejników dekoracyjnych. W ofercie: grzejniki łazienkowe, grzejniki pokojowe, grzejniki ozdobne i różnego rodzaju kaloryfery. Prosimy skorzystać z przeglądarki obsługującej ramki.</strong></h1>
Home

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MINI CANAL DBE I MICRO CANAL
- NOWA GENERACJA GRZEJNIKÓW KANAŁOWYCH


Mini Canal DBE i Micro Canal - dwa nowe grzejniki kanałowe firmy Jaga - wyznaczają nowe trendy w technologii i użytkowaniu tych urządzeń. Małe, inteligentne, bardziej wydajne niż klasyczne jednostki kanałowe, oferują ciepło o znakomitych parametrach i w znacznie niższej cenie.

Mini Canal DBE to superwydajne urządzenie o kompaktowych wymiarach, w którym spotkały się dwie nowoczesne technologie opracowane przez firmę Jaga. Połowa sukcesu nowej jednostki grzewczej należy do wymiennika ciepła o małej pojemności wodnej (Low H2O), dzięki któremu grzejnik szybko nagrzewa się i stygnie. Drugą połowę trzeba oddać systemowi Dynamic Boost Effect (DBE) poprawiającemu wydajność grzejnika nawet trzykrotnie. Jednostka DBE, montowana bezpośrednio na wymienniku ciepła, składa się z wysokiej klasy wentylatorów sterowanych mikroprocesorem. Gdy temperatura ustawiona na termostacie jest niższa od zadanej uruchamiają się wentylatory, które nadmuchując ciepłe powietrze zwiększają wydajność grzejnika. Większa wydajność Mini Canal DBE niesie ze sobą szereg korzyści zarówno w kwestii estetyki grzejnika (można zamontować dużo mniejsze urządzenie), jak i jego ceny. Mini Canal DBE o wydajności ok. 3500 W będzie miał trzykrotnie mniejsze gabaryty niż grzejnik o tej samej mocy bez systemu DBE (wymiary odpowiednio: 14x210x34 cm / 19x410x42 cm). Urządzenie z DBE będzie też prawie o połowę tańsze. Źródłem potencjalnych oszczędności jest też to, że odpowiednio dobrany gabarytami i mocą grzejnik Mini Canal DBE może pełnić rolę jedynego źródła ciepła w pomieszczeniu. Wysoka wydajność jednostki sprawia, że montowanie dodatkowych grzejników ściennych staje się zbędne.

Micro Canal to obecnie najmniejszy i najbardziej wydajny grzejnik kanałowy na rynku. Istotną zmianą w jego konstrukcji jest też to, że został przygotowany jako system modułowy - elementy o różnej długości można ze sobą łączyć w linii prostej i pod kątem, co stwarza nowe możliwości aranżacji grzejnika kanałowego w pomieszczeniu. Standardowej wielkości moduł Micro Canal to jednostka o długości metra, głębokości 6 cm i szerokości 13 cm, która ma wydajność cieplną na poziomie1000 W. Tak wysoką wydajność producent osiągnął wspomagając działanie superwydajnego wymiennika systemem bębnowych wentylatorów. Wentylatory stworzone specjalnie na potrzeby grzejnika Micro Canal są wytrzymałe (ich żywotność szacowana jest na 50 tys. godzin) oraz bardzo ciche - poziom hałasu pracującego grzejnika nie przekracza 25 decybeli. Miłym zaskoczeniem dla instalatora może być także podwójne koryto, dzięki któremu grzejnik można lepiej wypoziomować i utrzymać w czystości podczas montażu. Niewielkie wymiary grzejnika Micro Canal, a zwłaszcza głębokość na poziomie 6 cm, pozwalają zastosować urządzenie nawet wtedy, gdy nie było planowane na etapie budowy.

GrzejnikMicroCanal Grzejnik kanałowy Mini Canal DBE
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MOON - GRZEJNIK W RYTMIE SAMBY


Zmysłowy, lekko zwariowany i bardzo gorący. Taki jest Moon firmy Jaga - grzejnik inspirowany rytmem brazylijskiej samby, z artystycznej linii Oreca-Design.

Oreca Design, to nowa linia grzejników dekoracyjnych w ofercie firmy Jaga. Grzejniki z tej kolekcji charakteryzują się wyszukanym wzornictwem, a często także zastosowaniem nowoczesnych materiałów. Modelem, który realizuje oba te założenia jest Moon.
„Moon jest jak samba” – mówi Nicole Partas, twórca grzejnika. Designer zdradza też, że inspiracją do jego powstania była karnawałowa noc w Rio de Janeiro: „Miękkie, organiczne linie grzejnika naśladują zmysłowe ruchy bioder tańczących, a misterny wzór całości układa się w dynamiczny rytm ich kroków.”

Idealnym materiałem do oddania tej idei stał się mineralny kompozyt, który w połączeniu z opatentowanym procesem produkcyjnym umożliwił stworzenie fascynującej, organicznej formy. Zaletą grzejnika jest też naturalność zastosowanego materiału, dzięki której dostarcza on przyjemnego ciepła, podobnego do ciepła emitowanego przez tradycyjny piec kaflowy.
Oryginalną formę Moona podkreślają też wykończenia zaproponowane przez producenta. Standardowo grzejnik oferowany jest w trzech kolorach: stalowoszarym, perłowobiałym oraz czarnym; inne wykończenia z palety RAL dostępne są na zamówienie. Całość formy wieńczy atrakcyjny zawór w kolorze starego srebra.

Parametry techniczne grzejnika Moon:

  • wymiary: wysokość 196 cm, szerokość 59 cm, grubość 6 cm
  • wydajność: 896 W
  • pojemność wodna 2,5 l
  • ciężar 74 kg
  • gwarancja 5 lat
GrzejnikMoonDetal grzejnikMoon
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TAJEMNICE MARKOWEGO GRZEJNIKA


Kupując markowe rzeczy z reguły nie musimy zwracać uwagi na detale. Czasami jednak warto przyjrzeć się produktowi „od podszewki”, by lepiej ocenić jego jakość. Jak mówi znane powiedzenie, i pokazuje przykład grzejników Jaga, diabeł tkwi w szczegółach.

Nie jest tajemnicą, że markowe rzeczy najłatwiej jest rozpoznać po detalach, bo to one tak naprawdę pokazują jakość produktu i uczciwość producenta. Zasada ta ma zastosowanie do wszelkich produktów, także tych służących wyposażeniu wnętrz. W przypadku grzejników, o ostatecznej jakości wykonania świadczą takie elementy jak dyskretnie ukryte podłączenia, estetyczne zawory, czy idealnie wykończone obudowy.  Takim właśnie perfekcyjnym wykończeniem produktów może się pochwalić firma Jaga. W niektórych grzejnikach belgijskiego producenta – jak np.  w modelu Heatwave – detal doprowadzony został wręcz do rangi sztuki. W wyjątkowo bogatej formie grzejnika Heatwave tak drobny element jak zawór mógłby umknąć uwadze patrzącego. Mógłby, ale nie umyka. Termostat w kolorze oksydowanego srebra swoim kształtem nawiązuje do starych przemysłowych zaworów. Projektant grzejnika zachował tę stylistykę, jednocześnie delikatnie nawiązując do formy kwiatu. W tym miejscu warto także zwrócić uwagę na doskonałą estetykę podłączenia grzejnika, którego wyjście ze ściany sprowadza się jedynie do stalowej rurki wykończonej tak jak termostat.
Estetyczne mistrzostwo w ukrywaniu podłączeń prezentują również modele Geo, Strada i Knockonwood. W grzejniku Geo projektanci zastosowali pod płytą czołową stylową osłonę wykonaną ze szczotkowanej stali nierdzewnej, spod której wystaje jedynie elegancka głowica. Z  kolei w grzejnikach ściennych Strada i Knockonwood zawory i podłączenia zostały tak sprytnie schowane, że widoczna jest tylko chromowana głowica, a grzejnik idealnie przylega do ściany. 
Połączenie kolektorów to kolejny szczegół na który warto zwrócić uwagę chcąc zweryfikować jakość grzejnika. Wszystkie grzejniki Jaga lutowane są lutem srebrnym twardym, a nie spawane. To niezwykle istotne, gdyż lut jest całkowicie odporny na rdzę oraz wytrzymuje wyższe ciśnienia niż spaw. Ponadto  grzejniki typu drabinkowego, takie jak Accolade czy Taboe Sani lutowane są wewnątrzkolektorowo, dzięki czemu na zewnątrz nie widać praktycznie żadnych połączeń. Konstrukcyjnym majstersztykiem jest natomiast sposób połączenia kolektorów w grzejniku Iguana. Trójkątne profile grzewcze nie dość, że zostały dyskretnie połączone systemem kolektorów, to jeszcze – patrząc na grzejnik od góry – układają się w kształt słońca.
Piękne, symetryczne kolektory zestawione w jednej linii z głowicą termostatyczną  to szczegół, który zwraca uwagę na konstrukcję grzejników Twine&Pinch. Za tą atrakcyjną formą stoi zaawansowana technologia. Przy bliższym przyjrzeniu się widać, że kolektor zbudowany został z  kilku osobnych pierścieni, które wewnątrz wyposażone zostały w system dysz. Taka budowa zapewnia lepszy obieg wody w grzejniku.
I wreszcie grzejniki kanałowe, w których wydawałoby się, że wzornicze udoskonalenia można sprowadzić jedynie do innej formy kratki. A jednak nie. Projektanci Jaga wymyślili, że wnętrze kanału i wymiennik będą miały ten sam stalowoszary kolor. Niby nic, a jednak estetycznie doskonałe, ponieważ sprawia, że wymiennik jest praktycznie niewidoczny, a forma grzejnika idealnie jednorodna.

grzejnikibezszwow
grzejnikgeo
grzejnikkanalowy
grzejnikknockonwood
grzejnikheatwave
grzejniktwine
grzejnikiguana
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ORGANICZNE KRATKI JAGA


Pebbles  nowe kratki do grzejników kanałowych firmy Jaga, skutecznie zrywają ze wzornictwem tradycyjnej kratki-grilla. Dzięki nim przykrycie grzejnika może intrygować, inspirować, kojarzyć się, a nawet przywoływać wspomnienia.

Kratka albo grill – tak najczęściej określana jest maskownica grzejnika kanałowego. Oba pojęcia zawierają także definicję formy tego produktu. Jednak od kiedy na rynku są kratki Pebbles jest już ona nieaktualna. Pebbles prezentują zupełnie nowe, świeże spojrzenie na design tego produktu. Tworząc nowe kratki projektanci Jaga wyraźnie odcięli się od geometrycznego standardu na rzecz wzorów organicznych, bardziej przyjaznych człowiekowi i bliższych jego naturze. Designerzy sprawnie pogodzili też dwie skrajności – wygląd ciężkiego żeliwa kratki śmiało przełamali delikatnym wzorem.

Tak więc zgodnie z ideą powrotu do natury, kratki Pebbles swoim wyglądem do złudzenia przypominają rozsypane na plaży kamyczki. Sądząc po miękkich, obłych kształtach otworów są to otoczaki, precyzyjnie oszlifowane przez wodę. W tym miejscu można by się rozmarzyć... Wracając zaś do kratek Pebbles, ich opis warto dopełnić uwagą, że nową, organiczną formę pięknie podkreśla kolor naturalnego aluminium lub zmatowionej piaskiem grafitowej szarości.
Nowe kratki oferowane są w czterech szerokościach: 24,8 cm, 28,8 cm, 32,8 cm i 40,8 cm oraz w  dwudziestu ośmiu długościach w przedziale od 108,8 cm do  488,8 cm. Dedykowane są do grzejników Mini Canal, Canal Compact oraz Canal Plus z oferty firmy Jaga.

 

W przypadku montażu grzejników kanałowych jedno jest pewne – zawsze będziemy potrzebowali kratki do ich przykrycia. Dzięki Pebbles możemy uciec od standardu i wykończyć tę instalację ciekawie i nietuzinkowo. Arcydzieło tradycyjnej metaloplastyki zaproponowane przez Jagę, z pewnością nam w tym pomoże.

peblles pebbles_zoom
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Centrum Prezentacji Produktów Jaga


Sedecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu z wystawą grzejników Jaga, który mieści się przy
ul. Ostrobramskiej 91 w Warszawie.
Salon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Allegro


Szanowni Państwo,
firma ANB Sp. z o.o. posiada w swoich magazynach grzejniki, które pozostały z różnego rodzaju zamówień, np. po rezygnacji klienta, omyłkowo przysłane itp. Są to pełnowartościowe produkty i wyprzedajemy je po obniżonych cenach, wystawiając na aukcjach w popularnym serwisie Allegro. Być może jest to szansa zakupienia grzejnika Jaga po obniżonej cenie i skrócenia czasu oczekiwania na nowy grzejnik. Jeżeli grzejnik jest uszkodzony lub posiada wady jest to zaznaczone w treści aukcji.

Kliknij tutaj aby obejrzeć nasze aukcje >>>

 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Program do projektowania instalacji CO


Aby ułatwić projektowanie instalacji CO, wprowdziliśmy grzejniki Jaga do programu Audytor firmy SANKOM.
Aktualizacje z najnowszymi katalogami można pobrać ze strony www.sankom.pl